Deviant Login Shop  Join deviantART for FREE Take the Tour
×Details

Submitted on
January 23, 2013
Image Size
609 KB
Resolution
607×646
Link
Thumb
Embed

Stats

Views
748
Favourites
83 (who?)
Comments
44
×
AT: Escape into the dark ::::::::::::::::::...... by RottenHiro AT: Escape into the dark ::::::::::::::::::...... by RottenHiro
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.
If you'll write that you hate it, I'll kill myself. Really x_x

Co chwila się cięło, ale musiałam to w końcu skończyć. W sumie nie zrobiłabym tego gdyby nie to, że zanim tablet w znacznym stopniu dedł narysowałam większość pracy. Inaczej teraz by to jako marny wip leżało i kwiczało.
Nie wiem czy klimat Ci pasuje, w ogóle miała to być taka....yyy... no czekaj, źle zaczęłam XD Że miał być kosmos, w sensie że ona jest na takiej planecie, a na niebie różne tam rzeczy z kosmosu właśnie. Ale w końcu wyszło coś takiego.
PRZEPRASZAM ZA CHMURY, serio nienawidzę ich rysować nie wychodzą mi nigdy :c

Ok, hope you like it, *Kerwana :heart:

Thanks for trade!
Add a Comment:
 
:iconblockbeap:
Blockbeap Jan 30, 2013  Hobbyist Digital Artist
Oh. My Gosh.
I LOVE THIS SO MUCH. <33
Reply
:iconrottenhiro:
RottenHiro Jan 31, 2013  Hobbyist Traditional Artist
Thank you ;A;
Reply
:iconendlen:
Endlen Jan 26, 2013  Hobbyist General Artist
Oh my god.. This is definitely one of your best works. And I have to say again that it's also one of the best digital works I've ever seen. ;n; I have so many all-time-digital-favourites which are made by you. I can't stop looking at all those vibrant colours in the sky; you always manage to get the colors look good together, master. Yellow light on characters fur and stones looks so beautiful and I've always liked your style to draw light on things. I also enjoy watching your linearts, anatomy and fur skills time after time. You're so, so skilled, dear. <3

I'm sorry that I haven't commented on your deviations very often lately. I'm surrounded by piles of homework and all this school shit. Just in case if you think I have forgotten you (and I'm sure you think so), no I haven't. :c You're important for me, friend. <3 Even if I don't have much time for commenting on Deviantart, I look every single artwork from you.
Reply
:iconrottenhiro:
RottenHiro Jan 26, 2013  Hobbyist Traditional Artist
Thank you dear, you're really nice :blush: I'm glad you like it so much! :heart::tighthug:

Don't worry, I have to do a lot of homework too! And it's third class.... I have to think about new school, it's hard to me :( I know that people can't sit in internet all day (I do it because I'm stupid and lazy XD) And I still like you so much too! I know that our friendship now isn't especially awesome but it's not because you! Hope we'll can write together often later ^^ Maybe I'll join to 'skype-people' hehe XD
And I'll try to write to you often :) :tighthug:
Reply
:iconilostmyfang:
IlostMyFang Jan 25, 2013  Hobbyist General Artist
Piękne :heart: , wspaniale dobrane kolory tła.
Reply
:iconrottenhiro:
RottenHiro Jan 25, 2013  Hobbyist Traditional Artist
Dziękuje ^^
Reply
:iconpirimirefiolanka:
pirimirefiolanka Jan 24, 2013  Student General Artist
nie czepiaj się chmur są klimatyczne ;) kolorystyka przypomina mi myjnie samochodową (dlaczego? D: ) i podoba mi się to, że góry z lasem w tle są takie lekkie i delikatne :D i te kamyczki :heart: wilk od połowy w tył jest super^^ co do przodu... kurka rurka czuję się niegodna robić ci korekty psiej anatomii^^; no ale zła nie będziesz co? xD trochę ci się sypie postać, bo spod grzywy nie widać łopatek. ale zdaje się miały być w ustawieniu jak najbardziej w przód jak to zwykle bywa w skoku, ale jeśli tak to i przedramiona i nadgarstki powinny być dłuższe :p bo widzisz patrzę na tego wilka i myślę sobie "cholera, jak wyląduje to zaryje ryjem w skały" :XD:
ale tak napradę chciałam pisać o kolorystyce, która mi się podoba xD
Reply
:iconrottenhiro:
RottenHiro Jan 25, 2013  Hobbyist Traditional Artist
Dziękuje :D
Pff, ja tam lubię konstruktywną krytykę, więc spoko ^^ Dziękuje <3
Reply
:icongriffiney:
Griffiney Jan 24, 2013  Hobbyist
Gdyby nie to, że to mi się tak strasznie podoba, że jestem oniemiała, napisałabym długiego komenta. ALE KURDE NIE MOGĘ! :heart: BOSKIE I TYLE.
Reply
:iconrottenhiro:
RottenHiro Jan 24, 2013  Hobbyist Traditional Artist
Dziękuje ;u; <3
Reply
Add a Comment: